Wanna z hydromasażem

Wanna z hydromasażemSpośród różnych hydromasaży najtańszy i najpopularniejszy jest masaż powietrzny, tzw. bąbelkowy: powietrze jest tłoczone do podwójnego dna wanny akrylowej, a stamtąd kilkunastoma otworkami wypływa do kąpieli w formie licznych drobnych bąbelków. Obecnie w wyrobach firm stosuje się nowocześniejszy system, w którym powietrze jest doprowadzone przewodami do kilku dysz powietrznych zamontowanych w dnie wanny akrylowej.

Łaźnia wodna

4.1.1Takie substancje jak różnego rodzaju glutenowe kleje stolarskie, woski, parafiny i stearyny roztapia się nie bezpośrednio w naczyniu ustawionym na źródle ciepła, lecz w tzw. łaźni wodnej. Łaźnia to po prostu dwa naczynia umieszczone jedno w drugim. W naczyniu wewnętrznym powinna się znaleźć substancja roztopiona. Do zewnętrznego naczynia nalewamy wodę. Podgrzewana na ogniu woda będzie topić substancję.

Mocowanie Keramag

W ceramice łazienkowej Keramag zastosowano niewidoczny z zewnątrz system zamocowania pisuarów, półpostumentów, bidetów i wiszących misek ustępowych. Elementami mocującymi są specjalne mimośrody przykręcone wewnątrz ceramiki, obracane kluczami ampulowymi. Obrót mimośrodu powoduje jego zahaczenie ramieniem o specjalne haki przykręcone kotwami do posadzki lub pałąki zakotwione do ściany. Po zamocowaniu otwory na bokach korpusów ceramicznych są przysłaniane pokrywkami.

Umywalka z nogami

Do umywalek z postumentami lub półpostumentami już się przyzwyczailiśmy. Nowością są natomiast szerokie umywalki oparte na dwóch ceramicznych nogach. Tamte elementy stanowiły jedynie osłony syfonów. Nogi podpierają umywalkę w sposób tradycyjny. Tego typu umywalki różnych luksusowych serii znajdują się obecnie w ofercie. Umywalki z nogami o dużej szerokości mają powierzchnie odstawne po obu stronach misy.

Uchwyt na książkę kucharską

Uchwyt na książkę kucharskąPod ciągiem wiszących szafek w kuchni można zamocować przesuwaną półeczkę drewnianą na książkę kucharską. Dostęp do przepisów kulinarnych będzie wygodny, a zarazem zapobiegniemy zabrudzeniu książki. Doskonałym rozwiązaniem jest taka półeczka zamocowana obrotowo pod szafkami. Łatwo będzie ją odchylić do położenia skośnego lub złożyć na spód szafek i zamocować w tej pozycji po zakończeniu pracy.

Samoczynny podlewacz kwiatów

Dozownik wody do kwiatówPrawidłowe podlewanie roślin doniczkowych w czasie naszej dłuższej nieobecności zapewni plastikowa torebka wypełniona wodą. Układamy ją w doniczce obok rośliny i przekłuwamy szpilką. Przez otworek woda będzie kapać stopniowo, kroplami. Czas podlewania kwiatów tym sposobem zależy od ilości wody w torebce, czyli też jej wielkości i od prawidłowego wykonania jak najmniejszego otworu.

Zmywanie delikatnych naczyń

Zmywając w tradycyjnym zlewozmywaku naczynia bardzo kruche i delikatne, wyłóżmy dno i ścianki komory grubym ręcznikiem. Zabezpieczy przed zbiciem naczynia przy nieostrożnym uderzeniu nim o ściankę lub dno komory. Zmywajmy też każde naczynie pojedynczo, gdyż zmywanie grupowo grozi uszkodzeniem przy uderzeniu jednego o drugie. Ręcznik powinien wyściełać całą komorę zlewozmywaka.

Baterie podtynkowe

Baterie podtynkoweNajnowocześniejszymi bateriami łazienkowymi są podtynkowe, produkowane jako wannowe lub prysznicowe oraz jako wannowo-prysznicowe. W obu tych typach mechanizmy mieszające i wszystkie przewody podłączeniowe są umieszczone wewnątrz ściany. Od zewnątrz widoczna jest tylko pokrywa sterująca. W wersji wannowo-natryskowej można sterować wypływem wody bądź do wanny, bądź do rączki prysznicowej.