Umywalka Joly

Umywalka JolyDo małych łazienek i wc proponuję serie – Joly, w której obok miski przewidziano ceramiczną półkę, odstawczą. Umywalka w wersji prawej i lewej jest również zaopatrzona w dolną półkę szklaną oraz osłonę syfonu z blachy nierdzewnej lub blachy lakierowanej na biały kolor. Do tego typu umywalki należy zastosować syfon butelkowy. Przy typowym, wygiętym nie można będzie zamontować półki. Umywalkę na ogół montuje się w narożu ścian.

Wiszące miski ustępowe

Coraz większe uznanie znajdują wiszące miski ustępowe. Zawiesza się je na stelażach (zestawach)instalacyjnych, obudowanych następnie płytami gipsowo-kartonowymi i glazurą. Wewnątrz stelaża jest zamontowana spłuczka, do której dostęp jest poprzez przycisk spłukujący. Również wszystkie instalacje są ukryte wewnątrz ściany, a to pozwala na łatwe utrzymanie czystości i higieny. Tak zawieszona miska ustępowa (lub bidet) wytrzymuje obciążenie nawet 400 kg, nie ma więc obawy jej uszkodzenia pod ciężarem.

Kabina prysznicowa Atol

Na wszelkiego rodzaju prostokątnych i kwadratowych brodzikach blaszanych lub akrylowych można zamontować skrzydła kabin prysznicowych. W ofercie firmy Sanitec KOŁO znajduje się taka narożna kabina prysznicowa z drzwiami przesuwanymi na górnych profilach nożnych. W innych rozwiązaniach drzwi mogą być rozwierane. System prowadzenia skrzydeł z szybą szklaną lub akrylową umożliwia bardzo łatwą regulacją położenia skrzydła, a także jego szybki demontaż i montaż np. przy myciu szyb.

Umywalka z półpostumentem

Półpostument zwany też półnogą, to ceramiczna kształtka montowana pod umywalką, osłaniająca syfon i podłączenia wody. Półnogę przykręcamy dwiema śrubami prze tkniętymi przez otwory w bocznym kołnierzu. W ten sposób można przykręcić półpostument bezpośrednio do ściany łazienki. Po przykręceniu łby śrub osłaniamy ozdobnymi kołpakami. Półpostument wielkością i kolorem ceramiki dobieramy do umywalki. Trzeba pamiętać, że ten element ceramiczny wyposażenia łazienki nigdy nie służy do podpierania umywalki.

Podłączenie spłuczki

W nowym podłączeniu spłuczki do miski ustępowej nie korzysta się z opasek zaciskowych typowych dla podłączenia krótkimi odcinkami rurek gumowych zaciskanych zarówno na wylocie dolnopłuka, jak i na wlocie do miski. Warto stosować nowocześniejsze uszczelki gumowe wciskane w otwór dopływowy miski. Następnie w tę uszczelkę wciska się również rurę doprowadzającą wodę ze spłuczki. Odpowiednią szczelność tych połączeń zapewniają specjalne karbowania na obu powierzchniach uszczelki.

Elektroniczna bateria

Elektroniczna bateriaW  ofercie ORAS znalazła się bateria elektroniczna przeznaczona również dla domowych łazienek. Bateria Jest zasilana 6V baterią wmontowaną w korpus, która pozwala na pięcioletnią nieprzerwaną prace urządzenia. Na boku korpusu baterii znajduje się uchwyt obrotowy do regulacji temperatury wypływającej wody. Na czole znajdują się czujniki sterujące pracą baterii oraz oczywiście wylewka z perlatorem. Istnieje możliwość nastawienia stałej temperatury wypływającej wody i zdemontowania obrotowego uchwytu.

Syfony brodzikowe

Nowoczesne systemy instalacyjne do brodzików akrylowych umożliwiają czyszczenie instalacji odpływowej od góry bez konieczności demontażu osłon bocznych, czy też wykonywania otworów rewizyjnych. Kupując brodzik warto wybierać te typy, które przystosowane są do montażu syfonów o średnicy 90 mm. Te syfony bardzo szybko odprowadzają wodę i rzadziej ulegają zatykaniu. Po zdjęciu górnej pokrywki bardzo łatwo możemy wyczyścić cały syfon jak też i przepchać zatkany.