Pionowa izolacja bitumiczna

Pionowa izolacja bitumicznaPrawidłową, pionową izolację przeciwwilgociową ścian fundamentowych lub piwnicznych typu lekkiego powinno się wykonywać z trzech warstw bitumicznych mas asfaltowo-kauczukowych. Wcześniej musimy na mur nałożyć obrzutkę z zaprawy cementowej z dodatkiem emulsji kontaktowej. Obrzutkę zacieramy na gładko pacą stalową, i przed nałożeniem pierwszej warstwy bitumicznej zagruntowujemy odpowiednim preparatem.

Panel do brodzika

Panel do brodzikaPółokrągłe brodziki można osłonić akrylowymi panelami mocowanymi rozporowo pomiędzy posadzką, a górną krawędzią brodzika. Eliminuje to konieczność ich obudowy elementami ceramicznymi i wykończenia ceramicznymi płytkami ściennymi. W taki sam sposób osłania się wiele typów wanien akrylowych tej firmy. Panel łatwo zdemontować, aby dostać się pod spód brodzika, a także ponownie go zamontować.

Automatyczny wywietrznik

Automatyczny wywietrznikNowoczesne okna z PCW tub drewna są już wyposażone w automatyczny wywietrznik zamontowany w górnym, poziomym ramiaku. Wywietrznik to specjalna membrana zamontowana na szczelinie. W przypadku wzrostu wilgotności w mieszkaniu membrana podwija się odsłaniając szczelinę, a tym samym umożliwiając przewietrzenie pomieszczenia. Gdy wilgotność spada membrana prostując się zamyka szczelinę. W takich oknach nie wymaga się już funkcji rozszczelniania poprzez obrót klamką.

Sprawdzenie czy klej wysechł

img17 (9)Przy klejeniu klejami kontaktowymi nakładanymi na obie powierzchnie, części sklejane można połączyć dopiero po wstępnym odparowaniu rozpuszczalnika z kleju. Najlepiej sprawdzić to palcem. Nie powinien się przykleić do warstwy kleju. Przyłożony palec lekko dociskamy do warstewki kleju i ostrożnie odrywamy obserwując czy za palcem nie ciągną się cienkie nitki kleju. Przy odpowiednim wyschnięciu kleju palec pozostawi na powierzchni słaby ślad.

Zewnętrzny przelew

Większość dotychczas stosowanych umywalek ceramicznych miała przelewy bezpośrednio wykonane w korpusie. To rozwiązanie nie jest korzystne ze względów higienicznych, gdyż sprzyja rozwojowi bakterii wewnątrz przelewu. W nowych konstrukcjach, stosuje się do umywalek zewnętrzne przelewy, wykonane z tworzywa sztucznego. Przelewy mocowane są na wylewie pod umywalką. Wyposażone w korek zamykający wylew sterowany przyciskiem z baterii tak samo jak w innych rozwiązaniach.

Cienkowarstwowe tynki ciągnione

Cienkowarstwowy tynk ciągniony to masa mineralna, w której znajdują się ziarenka kruszywa różnej wielkości. Taki tynk nakłada się pacą tynkarską na ścianę warstwą o grubości kilku milimetrów. Podczas zacierania na gładko tego tynku stalową pacą tynkarską ziarenka zawarte w masie są przesuwane, tworząc przez to tzw. fakturę kornika – czyli taką, jaką pozostawia ten szkodnik podczas żerowania pod korą drzew.

Szczelny styk wanny ze ścianą

Szczelny styk wanny ze ścianąDo wanien z hydromasażem, dostępnych w sieci, można dokupić specjalny system profili uszczelniających styk ze ścianą wyłożoną płytkami ceramicznymi. Wraz z kształtkami i zaślepkami dają one wykończenie praktyczne i estetyczne, zabezpieczające przed przedostaniem się wody za wannę zarówno od góry jak i z boków. Profile te przykleja się bezpośrednio do ściany wyłożonej płytkami ceramicznymi.

Spoinowanie kitem silikonowym

img10 (9)Spoinowanie szczelin kitem silikonowym znacznie ułatwi przyklejenie wzdłuż szczeliny dwóch pasków taśmy klejącej. Po naniesieniu kitu i jego wyrównaniu odrywa się je. Pozostają dokładnie równe krawędzie kitu w spoinie. Ten sposób trzeba stosować zawsze przy spoinowaniu okładzin z płytek nieszkliwionych. Silikon może trawale je zabrudzić, a zabrudzenia nie da się usunąć preparatami chemicznymi.